آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
آموزش هاي كاربردي ديجيتال ماركتينگ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :علي
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۳۳:۴۲

خشك كردن انجير در خانه يكي از بهترين روش ها مي باشد. شما به راحتي مي توانيد با استفاده از اين روش هاي متعدد انجير ها را خشك نماييد. البته اين مسئله را نيز مد نظر قرار دهيد كه اين روش خشك كردن انجير ها طبيعي بوده و هيچ گونه افزودني اي به ان اضافه نمي شود. از اين رو مدت ماندگاري آن نيز بيشتر خواهد بود.

 روش خشك كردن انجير در خانه و خواص آن

انجير به عنوان يكي از ميوه هاي مفيد و خواص بيشمار شناخته مي شود. اين ميوه كه سرشار از مواد مغذي همچون كلسيم، آهن و پتاسيم مي باشد به عنوان ميان وعده استفاده مي شود. شما با خشك كردن انجير در خانه مي تواند در تمام فصول سال از اين ميوه ي مغذي استفاده نماييد. فيبر هاي موجود در اين ميوه، از تمام سبزيجات ها و ميوه هاي ديگر بيشتر بوده و چربي و كلسترول ندارد. از اين رو مي توانيد به راحتي اين ميوه ي خوشمزه و مفيد را مورد استفاده قرار دهيد.
اگر از روش هاي درستي براي خشك كردن انجير در خانه استفاده كنيد مي توانيد اين محصول را حتي چندين ماه نيز نگه دارد. شما مي توانيد از انجير خشك شده به عنوان قند در كنار جاي استفاده نماييد.
ما در اين مقاله به شما روش هاي خشك كردن انجير در خانه را بيان خواهيم كرد. براي اين كه به راحتي بتوانيد انجير را در منزل خشك نماييد مي توانيد از چند روش استفاده كنيد. از جمله روش هاي:

خشك كردن انجير در خانه با نور خورشيد

در اين روش خشك كردن انجير شما بايد انجير هاي كاملا رسيده را با آب بشوييد( براي اين كه تشخيص دهيد چه زماني انجير كاملا رسيده است، وقتي مي باشد كه انجير از روي درخت بر روي زمين ريخته شود). پس از آن انجير ها را از وسط ساقه ببريد به گونه اي كه كمي از ساقه به انجير وصل باشد. بعد انجير ها را بر روي يك صفحه ي توري به يك سمت بخوابانيد.
شما بايد اين توري را در برابر نور مستقيم خورشيد قرار دهيد. هر مكاني كه نور به صورت مستقيم بر انجير ها بتابد، محل مناسبي براي خشك كردن انجير ها مي باشد. روي انجير ها را نيز بايد با يك تور سفيد بپوشانيد تا هيچ حشره اي بر روي آنها ننشيند.
تقريبا ۲ تا ۳ روز زمان مي برد تا انجير ها در زير نور خورشيد خودشان را جمع نمايند. سعي كنيد شب ها انجير ها را به داخل منزل برده و صبح با تابش نور خورشيد مجددا آنها را زير نور خورشيد قرار دهيد. براي تشخيص انجير خشك شده بايد ببينيد كه هيچ شيره اي از خود نداشته باشند و تري اي در انجير ها باقي نمانده باشد. در آن زمان انجير ها كاملا خشك شده و آماده هستند.
خشك كردن انجير در خانه با استفاده از فر گاز
يكي ديگر از روش هاي خشك كردن انجير در خانه، استفاده از آون يا فر گاز مي باشد. در اين روش شما بايد فر را از قبل گرم كرده باشيد و دماي آن را بر روي ۱۴۰ درجه ي فارنهايت يا ۶۰ درجه سانتيگراد بگذاريد. فراموش نكنيد كه انجير ها را بايد از پيش شسته باشيد. بايد بگذاريد انجير ها اب خودشان را بكشند و ساقه هاي بلند انها را جدا كنيد. انجير ها بايد ساقه هاي كمي داشته باشند.
سپس آنها را بر روي يك صفحه ي مشبك قرار داده و درون فر بگذاريد. درب فر را باز كند و اجازه دهيد رطوبت از داخل فر خارج شود. ما قصد نداريم كه انجير را بپزيم، ما قصد دارم آنها را خشك نماييم. از اين رو بايد درب فر كمي باز بماند.
هر از چند وقتي اين انجير هاي درون فر را بچرخانيد تا همه ي اطراف آن خشك شود. مدت زماني كه براي خشك كردن انجير در خانه با استفاده از فر مورد نياز است، ۱۵ تا ۳۶ ساعت مي باشد. همانطور كه مي دانيد نمي توان به صورت مداوم فر يا آون را روشن گذاشت. از اين رو مي توانيد به مدت ۸ ساعت آنها را خاموش كرده و مجددا روشن نماييد.
زماني كه شيره داخل انجير ها خشك شد و له حالتي چروكيده تبديل شد. ديگر انجير ها خشك شده اند و اماده مي باشند.

خشك كردن انجير ها با استفاده از نخ

روش ديگري كه معمولا براي خشك كردن انجير در خانه استفاده مي شود، استفاده از نخ است. شما مي توانيد انجير ها را براي خشك كردن از نخ عبور داده و همچون تسبيح در محلي كه نور خورشيد و باد ملايمي مي وزد، آويزان نماييد. براي اين مدل خشك كردن انجير شما بايد كمي آرد به انجير ها بزنيد تا بهتر خشك شوند.
چندين روش ديگر براي خشك كردن انجير وجود دارد كه در منزل اتفاق نمي افتد. مثلا شما مي توانيد انجير را در همان باغ و محل رويش خود خشك نماييد. اين روش به اين صورت است كه لازم است زير درخت انجير را از قبل ساخته و تميز كنيد. زماني كه انجير ها به حالت نيمه خشك در مي آيند خود به خود ريزش مي يابند. محلي كه شما از پيش درست كرده ايد و به ” اشپنگ” معروف است، باعث مي شود تا انجير ها به صورت طبيعي و در اثر تابش نور خورشيد و همچنين وزش باد خشك شود.
روشهاي خشك كردن انجير در خانه كمي زمان بر بوده و زحمت بسياري دارد اما از نظر بهداشتي مسلما تميزتر هستند. از اين رو اكثر افراد ترجيح مي دهيد از اين روش ها استفاده نمايند.
خشك كردن انجير در خانه و نحوه ي نگهداري آنها
شما براي اين كه بتوانيد انجير هاي خشك شده را در منزل نگهداري نماييد بايد آنها را درون ظرفي در بسته قرار دهيد، به گونه اي كه هيچ هوايي درون جعبه جريان نيابد. يا مي توانيد انجير ها را بسته بندي كرده و در فريزر قرار دهيد.
اگر انجير ها را به درستي خشك كنيد و درست انبارشان نماييد مي توانيد به مدت تقريبا ۱۸ تا ۲۴ ماه از آنها نگهداري كنيد. خشك كردن انجير در خانه اين مزيت را دارد كه به صورت كاملا طبيعي خشك شده و هيچ گونه مواد و افزودني اي براي آن استفاده نشده است. از اين رو نگه داري از اين انجير هاي خشك شده كمي مشكل تر مي باشد.
اين موضوع را فراموش نكنيد كه از هر ۱۳۰۰ گرم انجير خيس و تازه تقريبا ۴۰۰ گرم انجير خشك شده بدست مي آيد. البته اين مسئله هيچ ارتباطي به نوع خشك كردن انجير در خانه ندارد. يعني فرقي نمي كند كه انجير در كارخانه خشك شود و يا در خانه. اين مقدار بدست آمده از انجير خشك شده ثابت است.

منبع : http://laziz123.ir/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%ae%d8%b4%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a7%d9%86%d8%ac%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%88-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a2%d9%86/

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :علي
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۵۵:۵۰

قيمت تاپينگ فست فود در تجهيزات آشپزخانه صنعتي آريا استيل بسيار مناسب ميباشد.تاپينگ بهترين وسيله براي آماده كردن پيتزا ميباشد.داراي رويه استنلس استيل ميباشد.زير مجموعه تجهيزات فست فود ميباشد.

تاپينگ فست فود

تاپينك-پيتزا

تاپينك-پيتزا

تاپينگ پيتزا در مدلهاي مختلف موجود ميباشد.داراي مدلهاي زير يخچال و زير فريزر موجود ميباشد.داراي رويه استنلس استيل 430 خشدار ضخامت 0/8 ميباشد.بسيار مناسب براي فست فود ها و رستورانها ميباشد.

تاپينگ پيتزا ايتاليايي

تاپينگ-فست-فود

تاپينگ-فست-فود

تاپينگ پيتزا ايتاليايي در اصل براي جدا ساز مواد پيتزا استفاده ميشود.به اينصورت كه در بنماري هاي موجود در رويه بالاي تاپينگ وجود دارد مواد پيتزا را قرار ميدهيم.در روي ميز كار تاپينگ پيتزا ايتاليايي بسيار راحت ميتوان خمير را پهن كرد و سس پيتزا را از يخچال بيرون آورده و مراحل اوليه آماده سازي را انجام ميدهيم.قيمت تاپينگ فست فود

 • درب متفاوت باز شو در بالاي كار بسيار مناسب ميباشد
 • داراي موتور سكاپ بسيار عالي براي كارايي بهتر ميباشد
 • دستگيره هاي متفاوت با بقيه كارها
 • نماي جديد و CNC هاي بكار رفته متفاوت

تاپينگ پيتزا يخچالي

تاپينگ-فست-فود-و-رستوران

تاپينگ-فست-فود-و-رستوران

يخچال موجود در پايين تاپينگ پيتزا يخچالي بسيار كار آمد ميباشد.براي قرار دادن سس پيتزا و خمير پيتزا و مواد فاسد شدني پيتزا بسيار عالي ميباشد.سپس بعد از باز كردن خمير مواد پيتزا را به ترتيب و تفكيك و براحتي از بنماري ها برداشته و از آنها براي روي پيتزا استفاده ميكنيم.قيمت تاپينگ فست فود تجهيزات آشپزخانه صنعتي

به جاي يخچال از فريزر نيز ميتوان استفاده كرد.با توجه به نياز ميتوان فريزر را نيز در زير كار انتخاب كرد.براي قرار دادن مواد يخ زدني مانند گوشت و مرغ و غيره ميتوان استفاده كرد.استفاده از درب روي بن ماري ها بسيار عالي ميباشد.

 • براي جلوگيري از نشستن گرد و خاك بر روي مواد پيتزا داخل بنماري
 • براي تميزي و بهبود كار و جلوگيري از رسيدن هوا و فاسد شدن مواد پيتزا ميشود
 • نماي بهتر براي قرار گرفتن در جلوي ديد مشتري
 • داراي طبقه اضافي براي قرار دادن پاكت هاي سيب زميني و غيره ميباشد
 • بنماري هاي تعبيه شده براي اين تاپينگ 1/1 و 1/2 و 1/3 تا 1/6 ميباشند
 • بسته به غذاي قرار گرفته در داخل بنماري سايز بنماري ها تعيين ميشود

مشخصات فني

 • ابعاد تاپينگ فست فود طول 190 در عرض 80 در ارتفاع 90 ميباشد قيمت
 • رويه كار از استنلس استيل 430 خشدار تهيه شده است
 • عايق بندي بسيار مناسب براي يخچال زير كار تهيه شده است
 • قيمت تاپينگ فست فود در تجهيزات آشپزخانه صنعتي و تجهيزات فست فود بسيار عالي ميباشد
 • محصول داراي يك سال گارانتي و ده سال خدمات پس از فروش ميباشد
 • جهت مشاوره و تماس با شماره زير تماس حاصل فرماييد

 

منبع : آريا استيل نوين

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :علي
تاريخ: ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۵:۰۱

از اواخر دهه 70 ميلادي با استفاده از مواد شيميائي ( آكريليك ها و پليمرها و رزين ها ) در كشور آمريكا سنگ هايي توليد گرديد با نام سنگ مصنوعي.

در دهه 90 ميلادي شركت برتون ايتاليا با استفاده از فن آوري توليد در خلاء و استفاده از رزين هاي خاص موفق به توليد سنگ مصنوعي رزيني با نام Bretonstone گرديد كه در حال حاضر بازار بين المللي به ارزش حدود 3 ميليارد دلار دارد . موارد استفاده اين محصول ، رويه ميزها و كانتر آشپزخانه ها و دستشوئي ها و تزئينات داخلي مي باشد .

غير قابل بازيافت بودن – لغزنده بودن و آتش زائي و عدم مقاومت در برابر UV ( اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد ) از مواردي است كه اين محصول را براي استفاده در كف و نما جايز نمي كند . ضمناً با تدوين قوانين جديد بين المللي در رابطه با حفاظت محيط زيست كالاهائي كه از مواد غيرقابل بازيافت توليد مي گردند ، كم كم از چرخه توليد حذف خواهند گرديد .

در اواخر دهه 90 ميلادي شركت برتون موفق به توليد سنگ پايه سيماني گرديد كه در دنيا با نام سنگ صنعتي يا سنگ مهندسي شناخته مي شود .

استفاده از محيط خلاء در توليد قطعات بتني ، محصولي قابل رقابت با انواع سنگ طبيعي را به وجود مي آورد .

استحكام و مقاومت بالا ، تنوع و قيمت مناسب و اجزاء كلاً طبيعي از خواص منحصر به فرد اين توليد مي باشد .

سنگ صنعتي سيماني برتون ( Terastone) – غيرقابل اشتعال – مقاوم در برابر UV – قابل پرداخت با انواع ساب از زبر تا صيقل – ابزار پذير – و با خواص فيزيكي كاملاً مشابه سنگ طبيعي مي باشد .

شركت سازان سنگ سالار تنها واحد توليد Terastone در خاورميانه است و سنگ صنعتي توليدي به صورت استاندارد با رنگ ثابت و يكنواخت و با قابليت حق انتخاب بافت و رنگ توليد مي گردد .

انواع سنگدانه هاي قابل مصرف : كوارتز – مرمريت – گرانيت و سيليس مي باشد . رنگ هاي مصرفي فقط توليدات باير آلمان كه رنگدانه هاي معدني است ، مي باشد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]